Zaznacz stronę

Popularny na całym świecie Black Friday jest okazją na zakup wielu produktów w znacznie niższych cenach. Z badań wynika, że konsumenci wyczekujący wielkich promocji najczęściej sięgają po sprzęt elektroniczny, w tym komputery. Gdzie szukać dobrej oferty na tanie komputery podczas tegorocznego Black Friday? Dowiesz się z treści niniejszego poradnika!

Black Friday – co to takiego?

Black Friday jest szczególnym terminem w roku, podczas którego wiele sklepów gwarantuje klientom bardzo niskie ceny za swoje produkty. W trakcie promocji z okazji Czarnego Piątku można liczyć na 50, 70 a nawet 80% zniżki. Fakt ten ma szczególne znaczenie dla osób chcących kupić tanie komputery czy też sprzęt gamingowy.

Black Friday narodził się w Stanach Zjednoczonych i do dziś odbywa się w dzień po Święcie Dziękczynienia. Możliwości nabycia produktów w niższej cenie jest nie tylko korzyścią dla konsumenta. Również sprzedawcy czerpią zyski z tytułu sprzedaży tańszych towarów, ale za to w znacznie większej ilości. Warto jednak mieć na względzie, że nie każda oferta w Black Friday będzie tą najlepszą. Od czego więc warto rozpocząć poszukiwania promocji? Jak zweryfikować, która z nich będzie najbardziej korzystna?

Tanie komputery poleasingowe – czy są opłacalne?

Zakup komputera do pracy lub gier wideo stanowi z reguły spory wydatek. Z tego powodu, wiele klientów jest zainteresowanych nabyciem tego typu produktów podczas Czarnego Piątku. Warto mieć jednak na względzie, że inwestycja w sprzęt wcale nie musi być równoznaczna z zakupem modelu prosto z salonu. W wielu przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się inwestycja w tanie komputery poleasingowe. Dlaczego tak się dzieje?

Komputery pochodzące z leasingu to urządzenia, z których korzystano w kontekście służbowym. Tego typu laptopy są więc znacznie mniej zużyte, niż te użytkowane prywatnie. Ponadto, komputery poleasingowe zostają odpowiednio przygotowane przed ponowną sprzedażą. Przed pojawieniem się w outlecie w tego typu sprzęcie sprawdza się sposób działania poszczególnych komponentów, aktualizuje oprogramowanie a także, w razie konieczności, stosuje się lifting elementów obudowy. Dzięki tym zabiegom tanie komputery poleasingowe są produktami w pełni sprawnymi, niczym model fabrycznie nowy.

Zalety komputerów poleasingowych

Inwestycja w odnowiony komputer pochodzący z leasingu jest korzystna nie tylko w Black Friday. Przekonaj się jakie korzyści płyną z zakupu tego rodzaju sprzętu!

  • Niska cena – zakup odnowionego komputera będzie zawsze atrakcyjna pod kątem cenowym. Inwestując w tego typu sprzęt podczas Black Friday można zaoszczędzić nawet 80%!
  • Wydajność i płynne działanie – tanie komputery w dobrym stanie technicznym funkcjonują tak samo sprawnie, jak nowe sztuki. Dokonując zakupu w renomowanym sklepie można mieć pewność wydajności, jak również oczekiwać gwarancji na zakupiony sprzęt poleasingowy w Black Friday.
  • Ekologiczność – globalny problem elektroodpadów jest jednym z najnowszych kłopotów, z którym zmaga się cały świat. Tanie komputery poleasingowe są nie tylko sposobem na oszczędność, ale również na redukcję emisji elektrośmieci oraz ilości szkodliwych substancji, które wytwarzają.

Dobre i tanie komputery w Black Friday – gdzie je znaleźć?

Dzięki powyższym przykładom widać, że zakup sprzętu elektronicznego z drugiej ręki ma mnóstwo istotnych zalet. Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić tani komputer poleasingowy, polecamy zwrócenie uwagi na branżowe firmy zajmujące się odnawianiem i sprzedażą tego typu sprzętu. Za przykład niech posłużą firmy specjalizujące się w używanej elektronice. Sklepy tego typu zajmuje się renowacją elektronicznych sprzętów typu refurbished oraz liftingiem komputerów poleasingowych. Dzięki profesjonalnym testom, sprzedawane przez sklep komputery nie tylko cechują się dobrą jakością, ale również doskonałą estetyką.

Podczas Black Friday warto zainwestować w sprzęt komputerowy wysokiej klasy. Korzystając z oferty renomowanego zaufanego sprzedawcy można spodziewać się nie tylko sporej oszczędności, ale także w pełni sprawnego urządzenia. Warto więc przed rozpoczęciem promocji zapoznać się z ofertą kilku sklepów, aby finalnie nabyć najlepszy produkt zgodny z indywidualnymi oczekiwaniami.