Zaznacz stronę

Nowy rok, nowe ceny – to zjawisko powtarza się za każdym razem. Na obecną sytuację branży elektronicznej dość mocno wpłynęła pandemia Covid-19. Co zdrożeje w 2021 roku? Czy istnieje sposób na oszczędność?

Podwyżki cen urządzeń elektronicznych w 2021 roku

Koronawirus jest niebezpieczny nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla wielu biznesów. Z tego powodu rząd stara się pozyskać dodatkowe pieniądze dla osób, które najbardziej ucierpiały finansowo w tej sytuacji. Obecnie już mamy do czynienia z wyższą ceną napojów słodzonych, które wynikają z tzw. podatku cukrowego. W przypadku branży elektronicznej możemy liczyć na wyższe ceny zakupu nowych i używanych urządzeń. Według prognoz koszt zakupu niektórych telefonów czy komputerów może być wyższy nawet o 300 zł.

Droga elektronika w 2021 roku – co zdrożeje?

Wyższe ceny zakupu urządzeń można zauważyć już w przypadku komputerów marki Asus. Im wyższe ceny podzespołów oraz problemy z ich dostępnością tym koszt produkcji laptopa czy PC jest droższy. Oprócz kart graficznych i płyt głównych można więc liczyć na wyższe ceny innych komponentów. Na jakie jeszcze podwyżki cen urządzeń elektronicznych warto się przygotować?

Pandemia koronawirusa może wpłynąć również na koszt zakupu smartfonów. Wynika to z projektu ustawy o zawodzie artysty zawodowego. Nowo powstały Fundusz Wsparcia Artystów ma być opłacany nie tylko przez rząd, ale również przez tzw. opłatę reprograficzną. Do jej opłacenia mają być zobligowani sprzedawcy sprzętu elektronicznego.

Wysokie ceny komputerów w 2021 – jak zaoszczędzić?

Warto wiedzieć, że wyższe ceny zakupu urządzeń elektronicznych będą dotyczyły wszystkiego typu modeli. Kwota będzie więc wyższa zarówno w przypadku sprzętu nowego, jak i używanego. Należy jednak podkreślić, że koszt zakupu laptopa poleasingowego czy odnowionego przez producenta zawsze będzie niższy, niż modeli prosto z salonu. Może warto więc zwrócić uwagę na używane komputery? 

Gdzie kupić używany komputer?

Poszukując laptopa czy komputera z drugiej ręki warto zwrócić uwagę na renomę danego sprzedawcy. Warto uważać na przypadkowe ogłoszenia zamieszczone w social mediach. Jeśli chcesz kupić sprzęt u znajomego to tylko od takiego, któremu ufasz. Nie ma nic gorszego niż zakup sprzętu w świetnej cenie, ale przy okazji uszkodzonego

Dużo bezpieczniejszą opcją jest zakup używanego lub odnowionego laptopa czy PC w sklepie specjalistycznym. Dla przykładu, sklep komputerowy Vedion zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale także diagnostyką urządzeń elektronicznych. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupiony sprzęt będzie działał bez zarzutu. W ofercie można znaleźć różne komputery, zarówno w idealnym stanie wizualnym, jak i z widocznymi śladami użytkowania. Warto zwrócić uwagę na tego sprzedawcę, ponieważ na używany sprzęt oferuje dość długi okres gwarancyjny. 

Szukasz sposobu na oszczędność na elektronice w 2021? Zainteresuj się tematem używanego sprzętu! Wyższe ceny komputerów i telefonów są nieuniknione. Kupując sprzęt z drugiej ręki możesz zachować gotówkę w kieszeni. Zwracaj jednak uwagę na to czy dany sprzedawca testuje sprzęt przed ponowną sprzedażą i daje na niego gwarancje. Jeśli tak – kupuj! Życzę udanych łowów!