Zaznacz stronę

Na zakup taniego komputera może liczyć nie tylko nauczyciel. Niedawno rząd ogłosił program umożliwiający dofinansowanie na sprzęt komputerowy do nauki dla właścicieli gospodarstw rolnych. Jakie są warunki przyznania dopłaty i jakie urządzenia można kupić? Przekonaj z treści niniejszego wpisu.

Komputery do 1500 zł – warunki przyznania dofinansowania

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o możliwości uzyskania dofinansowania, celem zakupu komputera do nauki dla dziecka. Jak podaje minister rolnictwa Grzegorz Puda, nabyty sprzęt może zarówno nowy, jak i używany. Finansowanie można wykorzystać na pokrycie łącznych kosztów zakupu lub też potraktować jako dopłatę.

Aby uzyskać dofinansowanie należy spełnić kilka podstawowych wymogów:

  • Należy dokonać zakupu w terminie od 10 grudnia 2020 r. a 31 marca 2021 r.
  • Co najmniej jeden rodzic powinien prowadzić gospodarstwo rolne zarejestrowane w  ewidencji gospodarstw rolnych.
  • Złożyć oświadczenie, iż w ostatnich 36 miesiącach nie dokonał zakupu komputera do nauki lub innego sprzętu elektronicznego finansowanego ze środków publicznych.

Więcej szczegółów na temat programu można znaleźć na stronie rządowej.

Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania na komputer do nauki zdalnej zastanawiają się jaki sprzęt można nabyć. Jak widać, ARiMR zakłada możliwość zakupu zarówno sprzętu nowego, jak i używanego. Który wariant opłaca się bardziej?

Komputer do nauki dla dziecka – nowy czy używany?

Oczywistym jest, iż zakup nowego komputera do nauki zdalnej zapewni dziecku odpowiednie warunki do lekcji online. Modele prosto z salonu, a szczególnie te najnowsze często przekraczają jednak kwotę dofinansowania. Uzyskując środki finansowe można oczywiście dopłacić, jednak czy jest to naprawdę konieczne? Nie zawsze.

W przypadku zakupu komputera z dofinansowania dla rolników warto wybrać urządzenie, które nie przekracza kwoty 1500 zł. Dzięki temu nie trzeba martwić się o konieczność znalezienia dodatkowych funduszy w rodzinnym budżecie. Istnieje wiele modeli komputerów i laptopów poleasingowych do 1500 zł. Dlaczego inwestycja w tego rodzaju sprzęt może okazać się doskonałym wyborem?

Laptop poleasingowy do nauki – dlaczego warto?

Komputery poleasingowe są urządzeniami w doskonałym stanie technicznym i wizualnym. Wynika to z faktu, iż tego typu sprzęt był dotychczas używany jedynie w celach służbowych. W związku z tym, iż tego typu komputery nie są nowe, ich cena jest zawsze niższa, niż urządzenia prosto z salonu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że używane nie znaczy gorsze. Wybierając zaufany sklep specjalizujący się w sprzedaży komputerów poleasingowych można nabyć w pełni sprawy sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Jednym z przykładów, o których warto wspomnieć jest sklep komputerowy Vedion, który od lat zajmuje się pozyskiwaniem i sprzedawaniem używanego sprzętu elektronicznego. Przed pojawieniem się na półkach każdy komputer czy laptop z leasingu przechodzi serię testów diagnostycznych, przeprowadzanych przez specjalistów. Dzięki temu klient może mieć pewność, iż nabyty sprzęt będzie działał płynnie przez wiele lat. Dodatkowym autem zakupów w tym sklepie jest także długi okres gwarancyjny (nawet do 24 miesięcy) oraz szybka realizacja zamówienia. Poszukując komputera do 1500 zł do nauki warto więc zwrócić uwagę na modele oferowane przez ten sklep.

Dofinansowanie do zakupu komputera – wykorzystaj mądrze

Zakup nowego sprzętu komputerowego dedykowanego nauce zdalnej powinien być przemyślany. Jeśli chcesz uzyskać środki finansowe, ale nie wiesz na jaki model się zdecydować, zapoznaj się z ofertami kilku sklepów. Z mojej strony polecam przyjrzeć się komputerom i laptopom poleasingowym, dostępnymi w renomowanych sklepach specjalistycznych. Kupując sprzęt z zaufanego źródła można nie tylko skorzystać z fachowego doradztwa, ale także wykorzystać oferowaną gwarancje.