Zaznacz stronę

Komfortowa i płynna rozgrywka jest możliwa, jeśli komputer posiada odpowiednie parametry. Bez względu na to czy interesuje Cię zakup laptopa czy komputera stacjonarnego do gier – ceny tego typu urządzeń są z reguły dość wysokie. Czasami jednak można trafić na okazję i kupić wymarzone urządzenie za niewielką kwotę. Czy tego typu inwestycje są rzeczywiście opłacalne?

Tani komputer gamingowy – czy jest możliwy?

Koszt zakupu komputera gamingowego może się różnić w zależności od obecnych w nim komponentów. Choć znane i cenione przez graczy na całym świecie modele są zazwyczaj dość drogie, coraz częściej można zetknąć się z tańszymi propozycjami. Urządzenia z tej drugiej grupy przeznaczone są dla osób posiadających mniejszy budżet. Czy warto kupować komputer do gier, który posiada niewiele recenzji?

Tego typu urządzenia powinny spełniać konkretne normy jakości. Oprócz komputerów gamingowych topowych marek, również te mniej popularne mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Ważnym jest, aby laptop do gry czy komputer gamingowy spełniał określone wymagania. Do najważniejszych aspektów należy zaliczyć parametry takie jak:

  • Procesor – jeden z najbardziej istotnych parametrów, odpowiadających za płynność rozgrywki. W kontekście komputerów gamingowych warto zwracać uwagę na modele posiadające co najmniej procesory z serii Intel Core i5 oraz wyższe. Popularny komponent doskonale współpracuje z większością współczesnych tytułów. Warto też sprawdzić ilość rdzeni. W przypadku komputerów do gier zaleca się wybór modelu oferującego co najmniej 4 rdzenie.
  • Karta graficzna – odpowiednio dobrana zapewni graczowi przepiękną kolorystykę i żywą animacje. Nie należy więc zapominać o sprawdzeniu tego parametru przed podjęciem decyzji o zakupie PC czy laptopa do gier. Istnieje wiele rodzajów kart graficznych, dlatego najlepiej przyjrzeć się specyfikacji poszczególnych modeli. 
  • Dysk – to kolejny komponent odpowiadający za sposób działania urządzenia. We współczesnych komputerach gamingowych i nie tylko stosuje się dyski SSD, które wykazują się dużo wyższą skutecznością w kontekście odtwarzania gier i programów.
  • Pamięć RAM – minimalna pamięć, którą powinien oferować komputer do gier to 8 GB. Dodatek w postaci DDR4 zapewnia równocześnie większą płynność pracy urządzenia. Dotyczy to nie tylko rozgrywki, ale także codziennego posługiwania się komputerem.

Komputer gamingowy – pełny zakup czy też na raty?

Wielu graczy zastanawia się nad inwestycją we własny komputer gamingowy. Z uwagi na wysoki koszt poszczególnych komponentów część z nich decyduje się na zakup poszczególnych elementów w dłuższym czasie. Dzięki pojedynczemu nabywaniu komputera, monitora czy też akcesoriów gamingowych można nieco mniej obciążyć miesięczny budżet. Warto jednak wiedzieć, iż istnieją gotowe komputery gamingowe w dobrych cenach. Jednorazowa inwestycja w zestaw gamingowy o odpowiednich komponentach zapewni możliwość szybszego rozpoczęcia rozgrywki na wysokim poziomie komfortu. 

Gdzie dostać dobry i tani komputer gamingowy?

Jeśli nie posiadasz zbyt wielu funduszy możesz zdecydować się na zakup komputera gamingowego złożonego samodzielnie przez profesjonalistów. Dobrym przykładem są PC gamingowe, które posiadają bardzo ciekawe parametry. Dla przykładu, niektóre modele dostępne u zaufanych sprzedawców mają kartę graficzną AMD Ryzen 5 3600 i obudowę Genesis IRID 300, zapewniającą dodatkowo ciekawy wygląd urządzenia. Z pewnością warto zwrócić uwagę na komputery gamingowe oferowane przez wykwalifikowanych sprzedawców.

Szukając komputera do gamingu koniecznie zwróć uwagę na oferowane przez niego parametry techniczne. Możesz oprzeć się wyłącznie o wymagania gier, w które chcesz zagrać, jak również zapytać znajomych o opinię na temat danego sprzętu. Warto jednak wiedzieć, iż zakup dobrego i jednocześnie taniego komputera do gier jest możliwy. Wystarczy odrobinę poszukać, a możesz znaleźć model idealnie odpowiadający Twoim potrzebom.